REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Wielka Brytania: Przez wybite okno wrzucono do domu Polaków koktajle Mołotowa!

904

Coraz częściej niestety dochodzi do aktów agresji wobec polskich emigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii. Tym razem doszło do niego w Sheffield w północnej Anglii w hrabstwie metropolitalnym South Yorkshire.

Późnym wieczorem 29 maja w ich domu na Lytton Drive w dzielnicy Parson Cross wybito szybę, a następnie wrzucono do środka dwa koktajle Mołotowa.

– Wybuchy były tak głośne, że się zbiegła cała ulica – opowiadał portalowi PolishExpress.co.uk nasza rodaczka mieszkająca w tym domu z mężem.

Reklama / Advertisement

– Mój mąż został poparzony ogniem. Siedząc na dole w salonie, usłyszał hałas i natychmiast zareagował sprawdzając co się stało. W momencie otwierania drzwi, cały płomień przedostał się do środka do salonu, a tym samym na ciało mojego męża. Mąż ma poparzoną całą prawą stronę ciała, spalone włosy, brodę, zarost, rzęsy, brwi itd. Mąż wezwał policję i w przeciągu kilku minut pojawiły się 3 zastępy straży pożarnej, 3 radiowozy i ambulans

Niewykluczone, że to jednak nie nasi rodacy byli jego celem. Mogły to być porachunki wymierzone przeciw Anglikom, od których zakupiono dom.

– Poszperaliśmy trochę w internecie i się okazuje, że syn poprzedniej właścicielki siedzi w więzieniu za morderstwo (…) Od policji niczego się nie dowiedzieliśmy, nawet nam nie powiedziano, że synowie poprzedniej właścicielki są członkami gangu Parson Cross PXG! – dodała Polka.

Reklama / Advertisement

za: polishexpress.co.uk

Reklama / Advertisement