Wielka Brytania: Tłum muzułmańskich wyrostków wdarł się z maczetami do kina [WIDEO]

W Wielkiej Brytanii ewakuowano w sobotę kino w Birmingham po tym, jak około 100 nastolatków (co najmniej większość to muzułmanie), niektórych z maczetami, zaatakowało kino.

Uzbrojona policja została wezwana na miejsce, w którym doszło do bójek w związku z emisją filmu “Blue Story”, opowiadającego o gangach w południowo-wschodnim Londynie.

– To prawdopodobnie jedna z najstraszniejszych chwil w moim życiu. Ja i moja córka stałyśmy w kolejce, aby oglądać “Frozen 2”. Mnóstwo małych dzieci, wszystkie przebrane i wszystko a potem masa tych dzieciaków właśnie zaczęła walczyć – powiedziała gazecie kobieta, będąca świadkiem zdarzenia.

– Zostaliśmy wezwani tuż przed 17.35, gdy poinformowano nas, że grupa osób z maczetami przybyła do kina w kompleksie. Wielu funkcjonariuszy policji zostało zaatakowanych i dokonano kilku aresztowań – powiedział rzecznik policji West Midlands.

BBC informuje, że dotyczy to pięciorha nastolatków. Są wśród nich: jedna 13-letnia dziewczynka, chłopiec i dziewczynka w wieku 14 lat oraz 19-letni mężczyzna. Zarzuca się im napaść na policję.

za: iambirmingham.co.uk

REKLAMA/Advertisement