Wielka Brytania: Theresa May drastycznie traci poparcie w swojej partii

Z badań przeprowadzonych dla popularnego blogu torysowskiego Conservative Home wynika, że 45% przedstawicieli Partii Konserwatywnej uważa, że Theresa May powinna natychmiast podać się do dymisji.

To dwukrotnie więcej niż w zeszłym miesiącu oraz czterokrotnie więcej niż jeszcze rok temu, kiedy to 11% konserwatystów uważało, że May powinna zrezygnować. Jeśli brać pod uwagę także głosy, mówiące, że brytyjska premier powinna zrezygnować przed następną turą rozmów to za dymisją premier opowiada się ponad 70 Torysów. Zaledwie 17% konserwatystów opowiada się za pozostaniem Theresy May przy władzy.

REKLAMA/Advertisement

Najsilniejszym konkurentem brytyjskiej premier jest Boris Johnson, którego popiera prawie co trzeci ankietowany członek Partii Konserwatywnej. Miesiąc temu miał on poparcie zaledwie 10% członków swojej partii, jednak po rezygnacji z teki ministra jego notowania skoczyły w górę. Jak wiadomo jest on zwolennikiem tak „twardego Brexitu”.

W sondażu Johnson uzyskuje aż o 10 punktów procentowych więcej niż drugi kandydat do zastąpienia May, szef MSW Sajid Javid – który także jest eurosceptykiem. Kolejni kandydaci zyskujący najwięcej uznania są także zadeklarowanymi zwolennikami opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię.

REKLAMA/Advertisement

za: informacje24.co.uk