Wielka Brytania: Somalijczyk nakazał wycięcie łechtaczki 7-letniej córce, bo “kobiety nie czują się wtedy cały czas sexy”

Brytyjski kierowca Ubera pochodzenia somalijskiego nieopatrznie zwierzył się przewożonemu klientowi, iż nakazał wycięcie łechtaczki swojej 7-letniej córce, bo dzięki temu “kobiety nie czują się wtedy cały czas sexy”. Zszokowany klient, pracownik socjalny (również pochodzenia somalijskiego), powiadomił o tym policjantów.

Funkcjonariusze z Bristolu aresztowali wyrodnego ojca, który jednak zaprzecza oskarżeniom. Twierdzi, zgodnie zresztą z faktami, iż obrzezanie nie jest nakazywane przez Koran. Mówi, iż nie chciałby spowodować uszczerbku na zdrowiu swojej córeczki.

REKLAMA/Advertisement

Obrzezanie to część wielowiekowej tradycji powszechnej w wielu krajach afrykańskich, głownie islamskich. Obrzezanie to zabieg usunięcia całości lub części żeńskich zewnętrznych narządów płciowych z powodów niemedycznych. Popularna głównie w islamskich krajach afrykańskich i społecznościach imigranckich “operacja” jest często prowadzone przez szarlatana uzdrowiciela na dziewczętach, gdy są jeszcze małymi dziećmi. Wykorzystuje się do tego żyletkę i robi to bez znieczulenia.

Okaleczanie kobiecych genitaliów FGM (Female Genital Mutilation ) – według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WTO) – jest określeniem używanym wobec wszystkich procedur, podczas których kobiece narządy płciowe częściowo lub całkowicie zostają usunięte lub uszkodzone i jest to robione z powodów kulturowych lub jakichkolwiek przyczyn pozaterapaeutycznych. (…) WHO podzieliło FGM na cztery typy: 1. wycięcie napletka łechtaczki i samej łechtaczki lub ich części. 2. wycięcie napletka łechtaczki, samej łechtaczki i wewnętrznych warg sromowych lub ich części. 3. Wycięcie części lub całych zewnętrznych narządów płciowych z jednoczesnym zaszyciem pochwy i zostawienie tylko małego otworu (infibulacja). 4. nakłuwanie, przekłuwanie, wycinanie, naciąganie, powodowanie zabliźniania się ran przez przypalanie łechtaczki lub warg sromowych, skrobanie otworu pochwy, wprowadzanie żrących substancji lub ziół, żeby ściśnić pochwę i wszelkie inne procedury, podczas których kobiece narządy płciowe zostają uszkodzone lub obrzezane. 80% kobiet ma do czynienia z typem 1 lub 2, a 15 % kobiet jest okaleczana według 3 typu.

REKLAMA/Advertisement

za: breitbart.com