Wielka Brytania: Pracownicy socjalni odebrali rodzicom noworodka, bo ojciec wygłaszał swoje opinie o mleku modyfikowanym!

Skandaliczna decyzja pracowników socjalnych w Wielkiej Brytanii. Urzędnicy zadecydowali, że odbiorą rodzicom ich tygodniowe dziecko. Wszystko dlatego, że usłyszano, jak w szpitalu ojciec dziecka wygłaszał poglądy na temat sterylizacji butelek i zalet mleka modyfikowanego. Rodzina nie zdążyła nawet opuścić szpitala po porodzie, a dziecko zostało im zabrane.

Sprawa trafiła do sądu, gdzie na jaw wyszło, że pracownicy opieki społecznej nawet nie poinformowali rodziców, jaki jest powód odebrania im dziecka.

Matka dziecka cierpiała na lekkie problemy psychiczne, a ojciec w przeszłości wykazywał zachowania agresywne względem innych osób. Jednak pracownicy socjalni nie zauważyli żadnych uchybień w opiece nad dzieckiem. Jako argumentu użyli, że ojciec wyrażał sprzeczne z nauką i opiniami specjalistów poglądy na temat sterylizacji butelek oraz zalet mleka modyfikowanego.

Sędzia Justice Cobb nie podzielił “opiekuńczości” nadgorliwych pracowników socjalnych. Stwierdził, że odbierając rodzicom dziecko złamali oni podstawowe prawa człowieka – rodziców oraz dziecka, a sama interwencja była nadmierną ingerencją w życie rodziny. Niemowlę wróciło do rodziców dopiero po 10 tygodniach. W związku z tym sędzia nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości 11250 funtów – po 3750 na każdego poszkodowanego członka rodziny.

za: irishexaminer.com

REKLAMA/Advertisement