REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Wielka Brytania: Policja przygotowuje się do tłumienia zamieszek po twardym Brexicie!

368

Z dokumentu cytowanego przez Sky News wynika, że policja przygotowuje się do tego by tłumić zamieszki jakie mogą wybuchnąć, jeśli Wielka Brytania wyszłaby z Unii bez żadnego porozumienia.

Plan działania policji został opracowany na wypadek, gdyby doszło do znaczących podwyżek cen żywności oraz braku niektórych leków. Policjanci obawiają się, że w takiej sytuacji może dojść do wzrostu przestępczości – głównie rabunków. Według ujawnionego dokumentu kradzieże i napady mogą być dokonywane na masową skalę.

Zamieszki miałyby objąć głównie duże aglomeracje miejskie. W raporcie zaznaczono jednak, że do rozbojów może także dochodzić w portach, gdzie pojawić się mogą wielkie kolejki samochodów czekających na odprawę, która po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii może być znacznie bardziej szczegółowa.

Reklama / Advertisement

Wielka Brytania wychodzi z Unii 29 marca przyszłego roku. Politycy co prawda zapewniają, że porozumienie zostanie zawarte najpóźniej do końca października ale środowe wystąpienie Junckera nie pozostawia złudzeń, że negocjacje będą nadzwyczaj trudne.

Minister spraw wewnętrznych Sajid Javid zapowiedział, że społeczeństwo nie musi się martwić, natomiast administracja musi “przygotować się na wszystkie możliwe rozwiązania”.

– Nie spodziewam się Brexitu bez umowy, ale musimy przygotować się na wszystkie nieprzewidziane sytuacje i jest to absolutnie poprawne … Nie zamierzam zagłębiać się w to, co może się wydarzyć, a co nie. Ale myślę, że uczciwie jest powiedzieć, że przygotowujemy się na wszystkie nieprzewidziane okoliczności – powiedział programowi BBC One “The Andrew Marr”. – Jest to sytuacja bezprecedensowa, ale najważniejsze to że musimy skupić się na umowie i uzyskać odpowiednią ofertę, ale jednocześnie każdy departament rządowy powinien przygotować się na wszystkie możliwe wyniki.

Reklama / Advertisement

za: informacje24.co.uk
news.sky.com

Reklama / Advertisement