Wielka Brytania: B. muzułmanin zaatakowany kilofem za przejście na chrześcijaństwo. Polscy sąsiedzi uratowali mu życie [WIDEO]

49-letni Nissar Hussain, który spotyka się od pewnego czasu z agresją słowną i fizyczną ze strony muzułmanów, cierpi tak gdyż porzucił dawne wyznanie i przyjął wiarę chrześcijańską. Tym razem ucierpiał tak mocno, iż trafił do szpitala. Został trafiony 13 razy kilofem i wielokrotnie uderzany i kopany przez napastników, którzy wyskoczyli z samochodu, gdy wychodził z domu w Bradford w West Yorkshire.

Dwóch zakapturzonych zbirów uszkodziło mu kolano i złamało rękę. Mężczyzna jest przekonany, że gdyby nie pomoc Polaków mieszkających w sąsiedztwie, mógłby już nie żyć. Polacy są jego sąsiadami. Gdy tylko dostrzegli atak, podbiegli i przepędzili napastników.

Hussain nawrócił się na chrześcijaństwo w 1996 r. i powiedział, że problemy zaczęły się po tym, jak wraz z rodziną pojawił się w telewizyjnym dokumencie Channel 4 o złym traktowaniu przez muzułmanów w 2008 r.

– Społeczność muzułmańska jest w dużej mierze przyzwoitymi ludźmi, ale z powodu tabu przechodzenia na chrześcijaństwo jesteśmy przez nich klasyfikowani jako szumowiny i obywatele drugiej kategorii – powiedział.

za: telegraph.co.uk

REKLAMA/Advertisement