REKLAMA

REKLAMA

Wielka Brytania: Członkowie Partii Konserwatywnej wolą ugrupowanie Farage’a od swojego

208

Sondaż opublikowany w niedzielę przez niezależny od partii torysów ale sprzyjający jej blog polityczny ConservativeHome ujawnił, że 62 procent członków Partii Konserwatywnej zamierza zagłosować na Partię Brexitu Nigela Farage’a w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tylko 23 procent stwierdziło, że zagłosuje na konserwatystów, natomiast 4 procent zadeklarowało, że zagłosuje na Change UK (CUK ) – kolejną świeżo powstałą partię na brytyjskiej scenie politycznej. CUK opowiada się za pozostaniem kraju w UE.

Tymczasem sondaż przeprowadzony przez agencję Survation wśród lokalnych radnych, na zlecenie “Daily Mail on Sunday” wykazał, że czterech na dziesięciu zagłosuje na Partię Brexit zamiast na własną. Co więcej, trzy czwarte chce, aby premier May zrezygnowała ze swojej funkcji, podczas gdy 96% uważa, że ​​niepowodzenie premier w sprawie Brexitu zaszkodziło partii.

REKLAMA

To kolejny cios dla partii, po tym, jak radni Partii Konserwatywnej w hrabstwie Derbyshire ogłosili w piątek, że nie będą prowadzić kampanii na rzecz swojego regionalnego kandydata do Parlamentu Europejskiego.

Partia Konserwatywna powstała w 1832 r. w wyniku przekształcenia ugrupowania torysów, popularnie nazywana jest w dalszym ciągu torysami. Jest to jedna z dwóch (obok lewicowej Partii Pracy) głównych partii w Wielkiej Brytanii.

za: conservativehome.com
dailymail.co.uk

REKLAMA

REKLAMA