REKLAMA

REKLAMA

Wielka Brytania: Cegieł i jajek użyli islamiści atakując wiec wyborczy Tommy’ego Robinsona w Oldham [WIDEO]

1559

Bardzo gorąco było wczoraj w Oldham k. Manchesteru, gdzie swój wiec wyborczy organizował Tommy Robinson.

Tommy Robinson to pseudonim Stephena Christophera Yaxley-Lennona, współzałożyciela English Defence League (EDL). Założył także European Defence League, a przez krótki czas w 2012 roku był wiceprzewodniczącym British Freedom Party. Kierował EDL od 2009 r. do października 2013 r., kiedy to został przekonany do opuszczenia organizacji. W 2015 r. zaangażował się w rozwój Pegidy UK, brytyjskiego oddziału niemieckiej organizacji Pegida. Pisze felietony dla kanadyjskiego portalu „The Rebel Media”. Napisał swoją autobiografię zatytułowaną „Wróg państwa” oraz wspólnie z Peterem McLoughlin’em „Koran Mahometa: Dlaczego muzułmanie zabijają dla islamu”.

 

W listopadzie 2017 r. przyjechał do Warszawy na Marsz Niepodległości, gdzie nagrał o nim entuzjastyczny materiał filmowy. Robinson obszernie dokumentował przestępczą działalność islamskich gangów gwałcicieli w całej Wielkiej Brytanii, co doprowadziło do jego uwięzienia z motywów politycznych na 13 miesięcy. Robinson działał ostatnio przy Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), nie będąc jednak formalnie członkiem. Startuje jako kandydat niezależny w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które rozpoczynają się w jego kraju 23 maja.

REKLAMA

Jego wiec został zaatakowany przez aktywistów i sympatyków radykalnej Muzułmańskiej Ligi Obronną (Muslim Defence League, MDL), którzy rzucali w zgromadzonych cegłami i jajkami przy sporej bierności policji.

REKLAMA