Wiceprzewodniczący włoskiej Izby Deputowanych usunął flagę UE ze swojego biura [WIDEO]

Wiceprzewodniczący włoskiej Izby Deputowanych, poseł narodowo-konserwatywnych Braci Włochów (Fratelli d’Italia) Fabio Rampelli usunął ze swojego biura flagę Unii Europejskiej. W gabinecie powiewa już tylko włoski trójkolor.

Włoski polityk wyjaśnił swój gest tym, że UE odmawia pomocy krajom mającym trudności w walce z zakażeniem koronawirusem. Materiał filmowy pokazuje Rampellego w masce medycznej i białych rękawiczkach.

REKLAMA/Advertisement

– Może zobaczymy się później. Może… – skomentował poseł, uchylając maseczkę.

Krótko przed swoim politycznym gestem Fabio Rampelli powiedział w Sky Tg 24, zwracając się do przywódców UE:

REKLAMA/Advertisement

– Europa cieszy się słabością polityczną Włoch od wielu dziesięcioleci. Dzisiaj Włochy nie chcą być kelnerem, podczas gdy inni jedzą homary, takie jak Francja i Niemcy. Jeśli planujecie skorzystać z sytuacji kryzysowej, aby rzucić na kolana kraje takie jak Włochy lub inne kraje o bardziej niestabilnej gospodarce, Europa nie będzie miała przyszłości. 

Rampelii zaczynał karierę polityczną od działalności w młodzieżówce Włoskiego Ruchu Społecznego (Movimento Sociale Italiano, MSI). Udzielał się potem m.in. w Sojuszu Narodowym (Alleanza Nazionale, AN). Od 2012 r. należy do Braci Włochów.

REKLAMA/Advertisement