REKLAMA

REKLAMA

Wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold: Mogło to być morderstwo na zlecenie. Ktoś musiał Stefanowi W. udzielać pomocy.

3264

Tomasz Rzymkowski – doktor nauk prawnych, poseł na Sejm VIII kadencji, wiceprezes Unii Polityki Realnej oraz wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold był gościem Polskiego Radia, gdzie mówił o sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza.

– Uważam, że ktoś musiał mu udzielać pomocy, musiał go przeszkolić. Równie dobrze to mogło być morderstwo na zlecenie, równie dobrze to mógł być atak szaleńca, równie dobrze Stefan W. mógł być przez kogoś ukierunkowany, nakręcony na dokonanie zbrodni – mówił poseł.

– To, co powiedział Stefan W. mijało się z powszechną rzeczywistością. Paweł Adamowicz był poza Platformą Obywatelską, która w wyborach samorządowych wystawiła swojego kandydata i odcięła się od prezydenta Gdańska. Wielu polityków PO apelowało, by Paweł Adamowicz nie startował. Poza tym co miał wspólnego prezydent Gdańska z wymiarem sprawiedliwości, który jest niezależny? To nie trzyma się kupy – powątpiewał dr Rzymkowski, wyrażając jednak nadzieję na sprawne poprowadzenie śledztwa.

– Należy to skrupulatnie wyjaśnić i przeciąć spekulacje, żebyśmy nie mieli tysiąca teorii spiskowych, absurdalnych, dziwnych i podłych. Państwo polskie powinno stanąć na wysokości zadania – dodał.

REKLAMA

Kilka dni temu poseł Kukiz’ 15 wzywał do zapewnienia dobrej ochrony aresztowanemu Stefanowi W. Obawiał się, że wymiar sprawiedliwości może nie zdążyć go skutecznie przesłuchać.

za: polskieradio24.pl

Poseł Rzymkowski przestrzega przed seryjnym samobójcą odwiedzającym zabójcę Adamowicza? [WIDEO]

REKLAMA