Wiceprezydent Krakowa też chce deklaracji LGBT+: Mam własne doświadczenia w zakresie masturbacji

– Jesteśmy w Krakowie otwarci na rozmowy w sprawie podpisania deklaracji LGBT+, takiej jak ta warszawska – stwierdził Andrzej Kulig zastępca postkomunistycznego prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Kulig odpowiedzialny jest za sprawy społeczne i stwierdził, że w „edukacji seksualnej nie widzi niczego złego” i „ma własne doświadczenia w zakresie masturbacji”.

W rozmowie z “Gazetą Wyborczą” wiceprezydent Krakowa zapowiedział, że jest gotów utworzyć specjalne stanowisko „pełnomocnika do spraw równego traktowania” oraz rozmawiać o innych postulatach, w tym karty LGBT+ – podobnej do tej. jaką w Warszawie podpisał Rafał Trzaskowski.

*********
(18+) LINK do nagrania z kamery zamachowca, który dokonał masakry w meczecie w Nowej Zelandii [WIDEO]
*********

REKLAMA/Advertisement

“Wyborcza” zaznacza, że to właśnie w Urzędzie Miasta Krakowa zorganizowana została konferencja “Tęczowy Kraków”, która była poświęcona „współpracy samorządów ze środowiskiem LGBT”. Wywiad z wiceprezydentem pokazuje, że urzędnicy krakowskiego magistratu wprost czekają na wskazówki ze strony środowisk homoseksualnych.

– Liczę, że środowisko samo podpowie nam, co powinniśmy dla niego robić – powiedział Kulig w rozmowie z “GW”. Zdaniem zastępcy Jacka Majchrowskiego sprzeciw wobec działań Rafała Trzaskowskiego jest motywowany politycznie.

REKLAMA/Advertisement

– Tematyka deklaracji ma mniejsze znaczenie. Jakikolwiek dokument o charakterze światopoglądowym wywołałby podobną nagonkę – mówi. Andrzej Kulig został również zapytany o “naukę masturbacj” w ramach “edukacji seksualnej”.

– W edukacji seksualnej nie widzę niczego złego – stwierdził i dodał , że „oczywiście, jak ponad 90 proc. populacji, mam własne doświadczenia w zakresie masturbacji”.

Odnosząc się do Deklaracji LGBT+ Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaznaczył, że samorząd nie może decydować o treściach edukacyjnych, a osławione standardy WHO “niosą ze sobą stwierdzenia, które są wątpliwe dla wielu rodziców”. Na piątek, środowiska rodziców sprzeciwiające się Deklaracji LGBT+ zapowiedziały manifestację przed warszawskim Ratuszem.

za: tvp.info