Wiceminister zdrowia chce “wyszczepić całą populację osób dorosłych”

Po skandalicznych słowach szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego, który zapowiedział szczepienia dla 31 milionów Polaków w ślady swojego pryncypała poszedł wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk ogłosił w TVP Info, że szczepionka na koronawirusa ma być dostępna na przełomie roku, a najpierw ma być podana seniorom, pracownikom służby zdrowia oraz służb mundurowych.

– Mamy zapewnienia firmy (farmaceutycznej), że szczepionka będzie pod koniec grudnia (.) i myślę, że przełom roku jest takim realnym terminem, kiedy ta szczepionka będzie dostępna w Polsce – stwierdził wiceminister zdrowia i dodał: “Mam nadzieję, że przełom roku będzie przełomowym w walce z koronawirusem w Polsce”.

Waldemar Kraska wzorem byłego już szefa tego resortu Łukasza Szumowskiego oraz obecnego jego szefa Adama Niedzielskiego powiedział, że ministerstwo chce “wyszczepić całą populację osób dorosłych”. “Wiem, że może w tej chwili utopia, ale naprawdę jest to jedyna realna forma, aby przerwać tę epidemię” – powiedział i dodał, że szczepionka ma być bezpłatna.

W pierwszej kolejności (zostanie) skierowana do seniorów, służby zdrowia, służ mundurowych, czyli do tych wszystkich grup społecznych, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem – zaznaczył.

REKLAMA/Advertisement