Wicemarszałek Sejmu: Za paradami LGBT oraz kontrdemonstracjami stoją… służby rosyjskie

– Były to starania przedstawienia Polski opinii publicznej państw zachodnich jako kraju zacofanego, nacjonalistycznego i brutalnego w stosunku do niektórych środowisk (…) Dochodzi do wywołania konfliktu poprzez kwestie światopoglądowe i moralne po to, by doprowadzić za wszelką cenę do konfrontacji, destabilizacji i chaosu oraz oczernienia ugrupowania rządzącego – stwierdziła dzisiaj rano w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości, komentując sobotnie zajścia w Białymstoku.

– Dochodzi do wywołania konfliktu poprzez kwestie światopoglądowe i moralne po to, by doprowadzić za wszelką cenę do konfrontacji, destabilizacji i chaosu oraz oczernienia ugrupowania rządzącego – tłumaczyła, dodając iż zarówno parady LGBT, jak i kontrdemonstracje “to w wielu miejscach skutek działania służb rosyjskich”.

– W Mołdawii i Gruzji tworzy się oraz finansuje ugrupowania, które mają w sposób brutalny reagować na działania środowisk LGBT. Nie wiem, kto kierował agresją podczas zamieszek w Białymstoku, ale niewykluczone, że to również tego typu działania – powiedziała.

Kontakty homoseksualne zostały zalegalizowane w Rosji dopiero w 1993 r. W tym samym roku wszystkie republiki wchodzące w skład Federacji Rosyjskiej (z wyjątkiem Czeczenii) zniosły karalność aktów homoseksualnych. Czeczeński kodeks karny z 1996 r. jest oparty na prawie islamskim – szariacie. Zgodnie z art. 148 kodeksu karnego za homoseksualizm grozi chłosta, a nawet śmierć. Nie zanotowano do tej pory jednak żadnych przypadków egzekucji za homoseksualizm.

REKLAMA/Advertisement

za: polskieradio24.pl

REKLAMA/Advertisement