REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Wicekanclerz Strache podsumowuje rok sprawowania władzy w Austrii: FPÖ jest motorem napędowym rządu

276

– Rok temu, 15 października 2017 r., odbyły się wybory do Rady Narodowej (izby niższej austriackiego parlamentu – przyp. red.), podczas których FPÖ zdobyło zaufanie ponad 1,3 miliona Austriaków, czyli ponad 26% głosów – powiedział w specjalnym nagraniu zamieszczonym na Facebooku Heinz-Christian Strache, austriacki kanclerz i prezes nacjonalistycznej Wolnościowej Partii Austrii (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ),

– Dziękuję szczerze. Rok po wyborach jest oczywiste: FPÖ jest dziś motorem napędowym i siłą odnowy w rządzie. Konsekwentnie realizujemy 75% naszych obietnic wyborczych. Zapewniamy większe bezpieczeństwo, uczciwość i sprawiedliwość społeczną w kraju oraz kończymy nadużywanie pomocy socjalnej i wyłudzanie azylu. Przez pierwszy rok o 42 % wzrosła liczba deportacji nielegalnie przebywających w Austrii imigrantów.

Po wyborach parlamentarnych, w wyniku rozmów koalicyjnych z chadekami, FPÖ przejęło kontrolę nad sześcioma (z czternastu) ministerstwami, w tym obroną, sprawami wewnętrznymi i zagranicznymi.

Reklama / Advertisement

Ankieta przeprowadzona rok po wyborach przez tygodnik “Profil: pokazała, że ​​49% Austriaków wierzy w rząd utworzony przez chadecką Austriacką Partię Ludową Sebastiana Kurza (ÖVP) i FPÖ), natomiast 45% respondentów wyraziło niezadowolenie z politykirządu koalicyjnego. Według tego badania 51% respondentów było przekonanych, że Austria zmierza we właściwym kierunku, a tylko 40% zostało uznanych za niezadowolonych. ÖVP Kurza zdobyło około 34% w niedzielnym sondażu; Austriacka Partia Socjaldemokratyczna zdobyła 28%, a FPÖ 25%.

za: profil.at, facebook.com

Reklama / Advertisement