REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Węgry nie poddają się imigranckiej presji. Rozważą odrzucenie pakietu migracyjnego ONZ.

489

Jak powiedział w rozmowie z agencją MTI Peter Szijjarto – minister spraw zagranicznych Węgier; Budapeszt rozważy wycofanie się z porozumienia między krajami ONZ dotyczącego migracji. Szef węgierskiej dyplomacji stwierdził, że jego tekst jest “kompletnie sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem”.

Minister rządu premiera Viktora Orbana powiedział, że złoży w środę wniosek, aby Węgry wycofały się z przyjmowania światowego pakietu imigracyjnego i deklarację, że jego kraj nie uważa jego wytycznych i zapisów za wiążące i miarodajne.

Szijjarto powiedział, że tekst dokumentu jest “kompletnie sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem, interesami Węgier oraz intencją przywrócenia europejskiego bezpieczeństwa” oraz “w absurdalny sposób chce stymulować procesy migracyjne”. Według szefa węgierskiej dyplomacji, pakiet “uwzględnia wyłącznie interesy Afryki, Ameryki Łacińskiej i małych państw wyspiarskich, określając migrację jako podstawowe prawo ludzkie”. Zdaniem polityka jest to “fałszywe podejście”.

Reklama / Advertisement

Przedstawiciel węgierskiego rządu w ostrych słowa określił pakiet forsowany przez ONZ mówiąc, że “kompletnie nie dba o podstawowe prawa ludzkie tych osób, które chcą żyć we własnej ojczyźnie w bezpiecznych i spokojnych warunkach”, a także “uwzględnia wyłącznie interesy migrantów”.

Według niego, założenia oenzetowskiego dokumentu nałożą na państwa potężne zobowiązania będące jednocześnie zaproszeniem dla przybyszów z innych krajów i doprowadzą do ogromnych fal migracyjnych. W piątek członkowie ONZ ustaliły tekst Światowego Pakietu w Sprawie Migracji – w tej dyskusji nie brały udziału USA, które pod wodzą prezydenta Donalda Trumpa nie zamierzają promować i wspierać masowej imigracji. Dokument nie jest jeszcze wiążący, a przyjęty ma być na szczycie ONZ w Marrakeszu.

za: polsatnews.pl

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement