REKLAMA/Advertisement

Węgry: Nacjonaliści z Mi Hazánk wzywają władze do zakazania Budapest Pride

436

Nacjonalistyczna partia Nasza Ojczyzna (Mi Hazánk) wezwała ministra spraw wewnętrznych i policję do zakazania tegorocznego marszu Budapest Pride, zaplanowanego na 6 lipca.

Lider Mi Hazánk – László Toroczkai powiedział, że jego partia wystąpi z kontrdemonstracjami „w obronie moralności publicznej”, jeśli marsz będzie przebiegał zgodnie z planem.

REKLAMA/Advertisement

Toroczkai oświadczył, że policja stosuje podwójne standardy. Niedawno zakazała marszu Mi Hazánk w Törökszentmiklós we wschodnich Węgrzech, który miał przejść w proteście „przeciwko cygańskim przestępcom”. MSW argumentowała, że marsz narodowców zakłóciłby ruch, przeszkadzając mieszkańcom. Polityk dodał, że „tysiące dewiantów planujących prowokację” utrudniłoby ruch znacznie większej liczbie mieszkańców Budapesztu.

Toroczkai przekonuje, że uczestnicy marszu LGBT „będą walczyć przeciwko rodzinie i tradycyjnym wartościom, a nie za prawami dla homoseksualistów”. Dodał, że marsz będzie prowokacją przeciwko Kościołowi chrześcijańskiemu i profanacją symboli narodowych.

REKLAMA/Advertisement

Nasza Ojczyzna, która przed rokiem oderwała się od Jobbiku, w wyborach do PE osiągnęła wynik na poziomie 3.31 %. Sondaż Závecz Research z 4-14 czerwca daje jej 3.2 % poparcia. Wybory parlamentarne na Węgrzech odbędą się w 2022 r.

REKLAMA/Advertisement

za: mihazank.hu

 

Płot pod napięciem, druty kolczaste, wojsko – pomysłodawca węgierskiego płotu granicznego rozmawia z Mediami Narodowymi [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement