REKLAMA

Reklama

Wegański festiwal zakłócony przez przeciwnika jedzącego surowy świński łeb [WIDEO]

1093

Lewacki terroryzm przejawia się w ostatnich miesiącach m.in. poprzez napady radykalnych wegan na sklepy mięsne. Problem ten dotyczy szczególnie Francji. Jak to często bywa, akcja rodzi reakcję.

W nadmorskim, angielskim kurorcie w Brighton nad kanałem La Manche wczoraj i dzisiaj odbywał się VegfestUK, jedna z największych w Europie imprez tego typu, organizowana corocznie (w różnych terminach) w Londynie, Bristolu i właśnie w Brighton.

REKLAMA

Jak twierdzą organizatorzy, Vegfest dąży do podniesienia świadomości społecznej na temat uboju zwierząt, okrucieństwa wobec nich, a także uświadomienia publice istnienia różnych produktów wegańskich. Wczoraj uczestnicy festiwalu zgrzytali jednak mocno zębami, gdyż przed Brighton Centre, gdzie odbywał się coroczny festiwal wegański pojawił się nieprzyjazny im aktywista… z łbem świni. Samo trzymanie jej byłoby jeszcze niczym, ale mężczyzna postanowił prowokować mocniej i zaczął obgryzać surowe mięso!

W odpowiedzi na ten prowokacyjny akt, członkowie grupy Direct Action Everywhere zajmującej się “prawami zwierząt” stanęli naprzeciwko “smakosza”, trzymając plakaty z napisem „To nie jest jedzenie, to przemoc” i “Mięso to morderstwo”. Obyło się jednak bez przemocy.

Reklama

 

za: brightonandhoveindependent.co.uk
theargus.co.uk

Wegańscy ekstremiści napadli na sklep mięsny. Namalowano na nim hasła przeciw “dyskryminacji gatunkowej”

REKLAMA