We współpracy z Nigelem Farage’m powstaje we Włoszech partia Italexit

Znany włoski senator Gianluigi Paragone ma stworzyć ruch polityczny, którego misją będzie wyprowadzenie Włoch z Unii Europejskiej.

Gianluigi Paragone, były dziennikarz telewizyjny wydawca “La Padania” – oficjalnej gazety Ligi Północnej (obecnie Ligi) wybrany został do Senatu z listy Ruchu 5 Gwiazd. Po rozpadzie koalicji z Ligą zniechęcił się do swojej partii i na początku br. został z niej wykluczony.

Paragone spotkał się w poniedziałek z architektem Brexitu – Nigelem Farage w Londynie, zanim ogłosił oficjalne narodziny jego partii Italexit w tym tygodniu.

– Nie możemy już dłużej być szantażowani przez kraje, które obrażają wielki prestiż Włoch – powiedział senator, dodając, że tylko “naprawdę suwerenne państwo”, takie jak Wielka Brytania, może rozwiązać kryzys gospodarczy, który wywołała pandemia.

Paragone chce wykorzystać wzrost antyunijnych nastrojów, licząc na przejęcie części wyborców Ligi. Ugrupowanie Matteo Salviniego, do niedawna główny punkt zborny eurosceptyków, złagodziła bowiem swoje stanowisko wobec Brukseli i euro.

Con Nigel Farage abbiamo parlato della grave crisi economica e sociale a cui l’Unione non sapra` dare risposta. Solo gli Stati sovrani possono farlo. Lavoreremo assieme per distruggere la gabbia europea!

REKLAMA/Advertisement

Gepostet von Gianluigi Paragone am Montag, 20. Juli 2020