We współpracy z Nigelem Farage’m powstaje we Włoszech partia Italexit

Znany włoski senator Gianluigi Paragone ma stworzyć ruch polityczny, którego misją będzie wyprowadzenie Włoch z Unii Europejskiej.

Gianluigi Paragone, były dziennikarz telewizyjny wydawca “La Padania” – oficjalnej gazety Ligi Północnej (obecnie Ligi) wybrany został do Senatu z listy Ruchu 5 Gwiazd. Po rozpadzie koalicji z Ligą zniechęcił się do swojej partii i na początku br. został z niej wykluczony.

REKLAMA/Advertisement

Paragone spotkał się w poniedziałek z architektem Brexitu – Nigelem Farage w Londynie, zanim ogłosił oficjalne narodziny jego partii Italexit w tym tygodniu.

– Nie możemy już dłużej być szantażowani przez kraje, które obrażają wielki prestiż Włoch – powiedział senator, dodając, że tylko „naprawdę suwerenne państwo”, takie jak Wielka Brytania, może rozwiązać kryzys gospodarczy, który wywołała pandemia.

REKLAMA/Advertisement

Paragone chce wykorzystać wzrost antyunijnych nastrojów, licząc na przejęcie części wyborców Ligi. Ugrupowanie Matteo Salviniego, do niedawna główny punkt zborny eurosceptyków, złagodziła bowiem swoje stanowisko wobec Brukseli i euro.

Con Nigel Farage abbiamo parlato della grave crisi economica e sociale a cui l’Unione non saprà dare risposta. Solo gli Stati sovrani possono farlo. Lavoreremo assieme per distruggere la gabbia europea!

REKLAMA/Advertisement

Gepostet von Gianluigi Paragone am Montag, 20. Juli 2020