Watykański dziennik atakuje reformę Sądu Najwyższego! Powołuje się na … Timmermansa i Tuska.

“L’Osservatore Romano” – dziennik wydawany w Watykanie, zależny od papieża i Kurii Rzymskiej uderza w Polskę i atakuje reformę Sądu Najwyższego w naszym kraju. Według watykańskiej gazety, polski parlament przyjął 20 lipca “kontrowersyjną reformę wymiaru sprawiedliwości, która de facto likwiduje autonomię sądownictwa” i zrobił to “mimo protestów publicznych i apeli Brukseli”.

Gazeta zaznacza, że nowa ustawa “daje władzy wykonawczej możliwość wywierania silnego wpływu na nominacje sędziów Sądu Najwyższego” i została przyjęta przez parlament, który jest “zdominowany przez posłów mającej większość partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS, prawicowej, nacjonalistycznej i antyeuropejskiej) Jarosława Kaczyńskiego”.

REKLAMA/Advertisement

Dodatkowo, watykańska gazeta tłumaczy, że polski parlament “wyboru 25 sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, organu kontrolnego, którego zadaniem jest czuwanie nad niezawisłością sądów w kraju i udział w wyborze nowych sędziów”. Co ciekawe, “L’Osservatore Romano” na potwierdzenie swoich tez przytacza opinie dwóch eurokratów; wyjątkowo antypolskiego, skrajnie lewicowego i zaprzyjaźnionego z George’m Sorosem Fransa Timmermansa – wiceszefa Komisji Europejskiej oraz przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Przytoczona jest opinia Timmermansa, który stwierdził, że reforma sądownictwa “poważnie osłabi niezawisłość sędziów, likwidując jakąkolwiek jeszcze istniejącą niezależność sądownictwa”. Z kolei, pisząc o Donaldzie Tusku; dziennik informuje o jego prośbie wystosowanej do prezydenta Andrzeja Dudy o spotkanie przed głosowaniem ustaw i odrzuceniu tej propozycji. Przywołany jest również “twardy komentarz polskiej opozycji, która w dosadnych słowach mówiła o »zamachu stanu«”.

REKLAMA/Advertisement

Niestety, widać wyraźnie, że “L’Osservatore Romano” i Watykan przesuwa się w stronę politycznej poprawności mówiąc językiem skrajnie lewicowych europejskich elit. Autorzy atakując rzekomy nacjonalizm PiS wykazują się nie tylko powtórzeniem ataków stosowanych przez skrajną lewicę, ale i kompletną ignorancją. Tekst w watykańskim dzienniku i próba oskarżania Polski na forum publicznym pokazuje, że Stolica Apostolska wydaje się kompletnie tracić wiarygodność stając ramię w ramię ze skrajną lewicą.

za: onet.pl

REKLAMA/Advertisement