REKLAMA

REKLAMA

Watykan: Odnaleziono tajemnicze kości. Czy to szczątki zaginionej przed laty nastolatki?

863

Rzecznik Watykanu poinformował, że w watykańskich ossuariach odkryto dwa zestawy ludzkich kości. Do zdarzenia doszło w czasie poszukiwań, które związane są z zaginięciem 15-letniej Emanueli Orlandi. Dziewczyna zniknęła w 1983 roku i ślad po niej zaginął.

Watykan w czwartek otworzył groby XIX wiecznych niemieckich księżniczek na cmentarzu Papieskiego Kolegium, po sugestiach rodziny nastoletniej dziewczyny. Grobowce okazały się puste i powstał kolejny znak zapytania – dotyczący miejsc wiecznego spoczynku zmarłych arystokratek. Rzecznik Watykanu potwierdził, że doszło “odkrycia dwóch zestawów kości, znajdujących się pod chodnikiem na terenie Papieskiego Kolegium Krzyżackiego, przykrytych włazem” i dodał, że teren został zabezpieczony, a w następnym tygodniu zajmą się nim śledczy.

O. Rydzyk krytykuje PiS na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja: “Jaka to Dobra Zmiana?” [WIDEO]

REKLAMA

Ostatnie prace miały miejsce tam w latach 60. i 70., a Emanuela Orlandi zaginęła w 1983 roku, po tym jak opuściła mieszkanie w Watykanie. Ojciec dziewczyny był świeckim pracownikiem Stolicy Piotrowej. Zdarzenie to spowodowało powstanie wielu domysłów i hipotez – było wiązane ze spiskiem, który miał na celu zabójstwo Jana Pawła II czy finansowym skandalem banku watykańskiego. W ubiegłym roku w Watykanie odnaleziono ludzkie szczątki, jednak okazały się one pochodzić z wcześniejszego okresu niż czas zaginięcia nastolatki.

REKLAMA

za: onet.pl