Wasiukiewicz: Wiele technik terapeutycznych jest rodzajem inicjacji okultystycznej [WIDEO]

– Źródła inżynierii społecznej i technik manipulacyjnych leżą właśnie w psychologii. I to one polegają głównie z połączenia psychologii behawioralnej i psychologii freudowskiej, tej psychoanalizy (.) W ogóle manipulacja jest taką sferą psychologii, która rzeczywiście jej się, można powiedzieć udała. Tak, to jest największe osiągnięcie chyba psychologii, to są właśnie te badania behawioralne nad kontrolą ludzkich zachowań – mówiła w Mediach Narodowych Anna Wasiukiewicz – psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki “Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”.

– Ja zwracam szczególną uwagę, że. w ogóle taką tezę wysnuwam, że niejako psychologia stworzona została specjalnie po to, aby walczyć z Kościołem Katolickim. Bo Kościół Katolicki stał od wieków na straży moralności – dodała Wasiukiewicz.

– Niechęć do religii, zwłaszcza do chrześcijaństwa, cechowała każdego z liczących się twórców psychologii wszystkich wiodących kierunków. Wśród tzw. ojców założycieli psychologii nie znajdziemy ani jednego wierzącego katolika. Wszyscy byli ateistami i na ogół wywodzili się z rodzin protestanckich lub żydowskich. Ale, co istotne, byli rewolucjonistami, którzy za cel stawiali sobie walkę z religią, Kościołem oraz tradycyjną moralnością, ograniczającą ich zdaniem człowieka w jego wolności – pisała we wspomnianej książce autorka.

REKLAMA/Advertisement