Wasiukiewicz: “Superexpress”, Facebook i wiceminister Andruszkiewicz

Dzisiaj Superak (czyli gazeta/portal/redakcja z którą współpracowałem przez ćwierć wieku) zamieścił artykuł krytykujący wiceministra AA. Tytuł mówi w sumie wszystko “Minister Andruszkiewicz walczy z Facebookiem, by bronić kolegów” (LINK), a ten fragment artykułu nie pozostawia żadnych wątpliwości, że AA zamiast dbać o ważne sprawy już zajmuje się pierdołami:

“Co tam e-dowód, czy e-dokumentacja medyczna! Świeżo upieczony wiceminister cyfryzacji stawia na media społecznościowe i promuje nową usługę, którą będzie świadczyć jego resort, czyli pomoc obywatelowi w kłopotach z największym portalem społecznościowym świata. (…)”

W artykule pojawia się jednak jeszcze jeden wątek:
“Tylko tym miesiącu Facebook, tłumacząc się naruszeniem regulaminu, pousuwał kilkanaście stron o tematyce prawicowo-narodowej. Regularnie z serwisem Marka Zuckerberga (35 l.) miewa problemy także profil choćby Marszu Niepodległości.(…)”

To tylko przypominam, że wszystkie ” kilkanaście stron o tematyce prawicowo-narodowej” były związane z moją osobą i nie były to pierwsze tego typu działania podjęte wobec mojej osoby przez Fb. W roku 2017 Fb usunął ponad 20 stron (tzw. prawicowych) na których byłem głównie redaktorem (czyli nie były to “moje” strony), ale większość udało się “odzyskać” po napisaniu odwołania.

Większość teraz usuniętych stron nie była polityczna, a działanie Facebooka było wymierzone głównie w fanpejdż Dziennika Narodowego (211 tys. użytkowników) i w moją osobę jako administratora Marszu Niepodległości. Działanie Facebooka było działaniem tylko i wyłącznie działaniem ze względów politycznych o czym świadczy niniejszy oficjalny komunikat Fb w tej sprawie: LINK

Przeczytajcie uważnie to oświadczenie to zrozumiecie o czym piszę.

REKLAMA/Advertisement

I tutaj nie chodzi bynajmniej o pierdołę, jak wynika z treści artykułu na SE.pl. Jeżeli redaktorzy SE nie będą wpuszczani do Starbucksa za to, że publikują w gazecie prawicowych “oszołomów” to może wówczas zrozumieją problem :). A tym problemem jest m.in. dyskryminacja.

Ale nie tylko. Przypomnę tylko, że na fanpejdżu Dziennika Narodowego zamieszczaliśmy reklamy. Facebook regularnie brał za to kasę, zachęcał nas do kupowania kolejnych reklam, a nagle wziął i zamknął ten fanpejdż. Czyli nagle nas wykiwał zwyczajnie na kasę. Tak należy na te sprawy patrzeć, To jest działanie nieuczciwe biznesowo. I to powinno zrozumieć m.in. moi byli redakcyjni koledzy z SE…

Jerzy Wasiukiewicz

Foto: screen z se.pl

Jerzy Wasiukiewicz – rysownik satyryczny, dziennikarz, publicysta. Członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Współzałożyciel i redaktor Dziennika Narodowego.  Jerzy Wasiukiewicz na Facebooku