Wasiukiewicz: Dokonam obywatelskiego zatrzymania “antyfaszysty” Rafała Gawła [WIDEO]

– W piątek o g. 9.30 (sala nr 2 Sądu Apelacyjnego pl. Krasińskich 2) rozprawa Gaweł kontra moja firma. Jeżeli Rafał Gaweł pojawi się jutro na rozprawie dokonam obywatelskiego zatrzyamnia tego przestępcy, skazanego prawomocnie na 2 lata więzienia i ściganego obecnie listem gończym – oświadczył w czwartek wydawca portalu DziennikNarodowy.pl, Jerzy Wasiukiewicz.

Sąd Apelacyjny w Białymstoku obniżył w styczniu do dwóch lat więzienia karę dla współzałożyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafała Gawła. Gaweł jednak nie pozwolił zamknąć się i zbiegł do Norwegii, gdzie uzyskał azyl oraz obywatelstwo.

Sprawa, o której informował Wasiukiewicz, dotyczyła prywatnego pozwu który swego czasu wytoczył Gaweł firmie Wasiukiewicza za nazwanie go przestępca, zanim jeszcze wyrok się uprawomocnił.

– Niestety, założyciel Ośrodka Monitorowania Rafał Gaweł nie pojawił się w Sądzie Apelacyjnym także nie mogłem dokonać obywatelskiego zatrzymania człowieka, który został prawomocnie skazany na 2 lata więzienia. Nasza apelacja natomiast została w całości uwzględniona przez Sąd – poinformował potem Wasiukiewicz.