REKLAMA

REKLAMA

Warszawski Protest Rodziców: “Rodzic ma swoje konstytucyjne prawa!”

216

W obronie praw dzieci i rodziców na Warszawskim Proteście Rodziców zorganizowanym przez Centrum Życia i Rodziny na Placu Bankowym głos zabrali rodzice oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, by przed Ratuszem powiedzieć “Nie!” Deklaracji LGBT+.

–  Przyszliśmy tu po to, aby pokazać prezydentowi Trzaskowskiemu, co społeczeństwo uważa na temat deptania kompetencji rodziców do przekazywania świata wartości w tak delikatnej i tak wpływającej na właściwy rozwój dziecka sferze, jaką jest edukacja seksualna – mówił Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

– To właśnie szykują nam rządcy Warszawy. Myśleli, że nikt tych standardów nie przeczyta, ale na szczęście jest inaczej – dodał, wskazując na będące podstawą Deklaracji LGBT+ Krzysztof Dzierżawski z z Fundacji Pro-prawo do życia. – Nie ma na to naszej zgody!

REKLAMA

– Chcemy, aby każdy rodzic w Warszawie wiedział, że ma swoje konstytucyjne prawa. Konstytucja RP chroni wasze życie rodzinne. To wy, rodzice, macie pierwszeństwo wychowawcze przed każdym innym podmiotem, a tym razem przed miastem stołecznym Warszawą, które nie może wam nic narzucić – głosił mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Prezes Ordo Iuris zaapelował o wspieranie Samorządowej Karty Praw Rodzin.

REKLAMA

Samorządowa Karta Praw Rodzin – LINK