Warszawa: Najpierw Karta LGBT+, teraz usuwanie krzyży z sal lekcyjnych i ograniczanie katechezy

– Władze stolicy podejmują działania w kierunku ograniczenia lekcji religii w szkołach – pisze dzisiejszy “Nasz Dziennik”. Według gazety, radna Agata Diduszko-Zyglewska (żona słynnego “poległego” w czasie Ciamajdanu) w swojej interelacji chce zmian w organizacji katechezy w szkołach. Ma to być sposób na przepełnienie szkół w związku z tzw. “podwójnym rocznikiem”.

Postulat ten ochoczo przyjęły władze stolicy, a wiceprezydent Renata Kaznowska napisała:

REKLAMA/Advertisement

– Warszawa zwróci się do dyrektorów szkół, aby tworząc plany tygodniowych zajęć w przyszłym roku szkolnym, zwracali uwagę na umieszczenie zajęć nieobowiązkowych “po” lub “przed” zajęciami obowiązkowymi – czytamy. Jest tam też informacja o możliwości obcięcia lekcji religii w szkołach.

 

“Warszawa była i będzie tęczowym miastem” – Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+

REKLAMA/Advertisement

– Dyrektorzy poinformowani zostaną też, że w przypadku trudnych warunków organizacyjnych i lokalowych w szkołach ponadpodstawowych mają możliwość zwrócenia się do kurii obu warszawskich diecezji o wyrażenie zgody na realizację lekcji religii w mniejszym tygodniowym wymiarze godzin – pisze wiceprezydent.

REKLAMA/Advertisement

Ponadto, według informacji gazety, władze stolicy uznają, że umieszczanie w szkołach symboli religijnych miałoby być “związane jedynie z miejscami realizacji zajęć katechezy”. Czyżby Rafał Trzaskowski i jego urzędnicy czerpał obficie z lat PRL i walki z katechezą w szkole?

za: niezalezna.pl