Warszawscy maturzyści w parach jednopłciowych zatańczyli na studniówce Poloneza Równości [WIDEO]

Uczniowie z I Społecznego Liceum Ogólnokształcące przy ul. Zawiszy 13 w Warszawie (szkoła wchodzi w skład Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących Bednarska im. Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie, zwyczajowo nazywanego „Bednarską”) zatańczyli w tym roku na studniówce tradycyjnego poloneza, ale … w parach jednopłciowych.

– Tańczymy Poloneza Równości, bo kochamy i wspieramy naszych homoseksualnych przyjaciół, którzy codziennie są zmuszani do ukrywania się ze swoją miłością. Mamy już po prostu dość społeczeństwa, które akceptuje tylko tych, których wygodnie jest im akceptować – tłumaczy w opublikowanym nagraniu jedna z uczennic.

REKLAMA/Advertisement

Mężczyzna oskarżony o molestowanie 3 dziewczynek twierdzi że jest trans-age’em, 9-latkiem uwięzionym w ciele dorosłego [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

– Polonez symbolizuje marsz ku przyszłości. Chcemy wmaszerować w lepszą przyszłość, lepszą dla Polski i dla nas, gdzie będziemy darzyć się tolerancją, będziemy darzyć się miłością, będziemy na siebie wrażliwi. Każdy ma prawo kochać kogo chce – czytamy w opisie filmu.

Polonez Równości to wspólna akcja Miłość Nie Wyklucza, Parady Równości oraz Ben and Jerry’s – amerykańskiego producenta lodów.

“Bednarska“ była pierwszą szkołą społeczną, która powstała w Polsce po II wojnie światowej. Stworzyła ją Krystyna Starczewska, działaczka KOR (organizacji, do której należeli m.in. Jacek Kuroń, Jan Józef Lipski, Adam Michnik oraz Antoni Macierewicz). Za jej sprawą w szkole kładzie się duży nacisk na indywidualne podejście do ucznia i “tolerancję”: w prawie każdej klasie znajdują się uczniowie z zagranicy, najczęściej dzieci uchodźców.