Warszawa: Nie rezygnują z seksualizacji dzieci! Magistrat “pełną parą” przygotowuje kursy dla nauczycieli [WIDEO]

Jak informuje “Nasz Dziennik”, kierowany przez Rafała Trzaskowskiego warszawski ratusz planuje szkolenia dla nauczycieli, którzy mogliby prowadzić zajęcia z edukacji seksualnej.

– Edukacja seksualna oparta na wytycznych WHO to spore zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Celem zajęć jest seksualizacja dzieci już od najmłodszych lat. Takie zajęcia są sprzeczne z podstawami programowymi funkcjonującymi w polskich szkołach – mówiła Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

REKLAMA/Advertisement

Pedagog dr Andrzej Mazan zaznacza z kolei, że zajęcia oparte na zaleceniach WHO mają zmienić umysły dzieci i młodzieży. Ma to pozbawić młodych ludzi godności. W prowadzenie lekcji z seksedukacji oraz monitorowanie uczniów LGBT+ jako tzw. latarnicy mają zostać zaangażowani pedagodzy, nauczyciele i psycholodzy.

“Nasz Dziennik” pisze, że warszawski magistrat “pełną parą” rozpoczął przygotowania do specjalnych kursów dla nauczycieli. Rodzice mają obawy, że nie będą mieli wpływu na uczestnictwo ich pociech w takich zajęciach i zostaną poinformowani po fakcie. Cały program ma być gotowy do końca obecnego roku szkolnego.

REKLAMA/Advertisement

Jest to pokłosie tzw. Karty LGBT+ podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskoweskiego, która gwarantuje przywileje organizacjom homoseksualnym. Zakłada ona budowę hostelu interwencyjnego oraz centrum Edukacja seksualna oparta na wytycznych WHO to spore zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Celem zajęć jest seksualizacja dzieci już od najmłodszych lat. Takie zajęcia są sprzeczne z podstawami programowymi funkcjonującymi w polskich szkołach dla osób LGBT oraz właśnie edukację z tego zakresu prowadzoną w szkołach.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zaznaczała, że Karta LGBT+ jest niezgodna z konstytucją, a zmiany w szkole muszą zgadzać się z programem i opiniami rodziców. Niestety, poza werbalizacją obietnic władze nie poczyniły wielu kroków, aby zapobiec temu procederowi. Nie ma nadal ustawy zakazującej w szkołach czy przestrzeni publicznej promocji homoseksualizmu.

za: radiomaryja.pl