REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Warszawa: Geolodzy protestowali w obronie PIG. Domagali się dymisji wiceministra Jędryska.

507

Ponad 200 osób odpowiedziało na wezwanie Krajowego Związku Zawodowego Geologów Państwowego Instytutu Geologicznego, który dzisiaj rano wezwał do stawienia się przed gmachem Ministerstwa Środowiska w Warszawie. Protest dotyczy destrukcyjnej, niebezpiecznej polityki kreowanej przez prof. Mariusza Oriona Jędryska – Głównego Geologa Kraju, którego dymisji domagano się dzisiaj.

Geologom nie podoba się ustawa o Polskiej Agencji Geologicznej i niszczenie Państwowego Instytutu Geologicznego, który miałby zajmować się tylko hydrologią.

– Ustawa jest przedmiotem prac mimo obietnicy Ministra Henryka Kowalczyka o wstrzymaniu prac do stycznia 2019 jaką złożył na spotkaniu w dniu 5 grudnia 2018 roku związkom zawodowym. Środowisko geologów ma liczne zastrzeżenia merytoryczne do ustawy o PAG, która spowoduje chaos instytucjonalny w geologii – przekonują geolodzy, jak informował portal biznesalert.pl

Reklama / Advertisement

PAG miałby przejąć większość sprzętu, budżetu i pracowników PIG, a proponowany już budżet jest kilkakrotnie większy niż PiG.

O problemach tych pisaliśmy już parę razy. Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedzią dr Tomasza Nałęcza – eksperta Instytutu im. Romana Rybarskiego (materiał poniżej).

Foto: FB/tomasz.piotr.nalecz

 

Dr Nałęcz: Afera geologiczna z Rosją, Atlantykiem, Pacyfikiem i polskimi milionami w tle [WIDEO]

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement