REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Warszawa dla wszystkich”? Wolę Warszawę bezpieczną, a nie dla “wszystkich”

1095

Mieszkam na peryferiach Warszawy. O tym jak bardzo na peryferiach może świadczyć to, że kościół naszej parafii jest już… na wsi. Do granic miasta mam więc kilkaset metrów. Żyje mi się na tych peryferiach sielsko i anielsko. Ale przede wszystkim jest bezpiecznie.

Na ile jest bezpiecznie to uświadomiłem sobie dopiero jakiś czas temu. W mojej okolicy, szczególnie wieczorami biega sporo osób. Biegają zwykle ulicą, która na pewnym odcinku graniczy sobie  z lasem. Nie jest to oczywiście jakiś widok niezwykły. Ale właśnie to, że nie jest to czymś dla nas niezwykłym uświadomiło mi, że mieszkam w bezpiecznym miejscu. Uświadomiło mi to szczególnie, kiedy zorientowałem się, że wśród tych biegających całkiem sporą grupę stanowią kobiety. Często biegające samotnie. Kobieta biegająca samotnie wieczorem to chyba najlepszy “miernik” bezpieczeństwa.

Reklama / Advertisement

Kiedy czyta się i słucha informacje o tym, że na Zachodzie, na peryferiach wielu już miast są strefy do których boją się wejść nawet przedstawiciele służb publicznych, gdzie policja jest atakowana, to udzielmy sobie prostej odpowiedzi na pytanie, czy w takiej strefie kobiety mogą sobie samotnie wieczorem uprawiać biegi?

W roku 2015 o takich niebezpiecznych strefach pisał nawet TVN24.pl ilustrując tekst mapami szwedzkiej policji na której było zaznaczonych kilkadziesiąt stref “no go”w kilku miastach Szwecji.

Jedna z kilku podobnych map szwedzkiej policji z zaznaczonymi strefami no go

Dlatego w przeciwieństwie do kandydata na prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego nie chcę Warszawy “dla wszystkich”, a takie jest właśnie hasło wyborcze pod jakim idzie w tych wyborach kandydat PO. Chcę Warszawy bezpiecznej dla WSZYSTKICH KOBIET mieszkających w moim mieście, dla wszystkich mieszkańców tego miasta i dla wszystkich odwiedzających stolicę.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Jerzy Wasiukiewicz – rysownik satyryczny, dziennikarz, publicysta. Członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Współzałożyciel i redaktor Dziennika Narodowego. Prezes stowarzyszenia Ruch Wolności. Jerzy Wasiukiewicz na Facebooku

Reklama / Advertisement