Warszawa: Atak neonazistów czy nowa waffelkowa prowokacja? [WIDEO]

Jedzenie Zamiast Bomb (Food Not Bombs) to społeczna inicjatywa ruchów anarchistycznych, polegająca na rozdawaniu ciepłych, wegańskich lub wegetariańskich posiłków ludziom biednym, bezdomnym i bezrobotnym. Akcji towarzyszy przekaz antyrządowy i antywojenny, a jej ideą przewodnią jest pokazanie, że kiedy władza wydaje pieniądze na – zdaniem działaczy – niepotrzebne zbrojenia, wielu ludzi umiera z głodu. W Polsce akcja przeprowadzana jest w kilkunastu miastach.

Wczoraj anarchiści przeprowadzali ją również w centrum Warszawy, na słynnej Patelni, obok wejścia do stacji metra Centrum. Wtedy zostali zaatakowani przez grupę młodych mężczyzn.

REKLAMA/Advertisement

– Dzisiaj, podczas cotygodniowego rozdawania ciepłych posiłków oraz zimowych ubrań osobom potrzebującym i bezdomnym zostaliśmy zaatakowani przez grupę agresywnych chłopców. Oblano nas gazem, poszarpano oraz zwyzywano – czytamy na profilu warszawskiej akcji Food Not Bombs na Facebooku. – Dlaczego? Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nieorbom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i hitlera (sic!) dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów. Zaatakowani zostali również przypadkowi przechodnie. Pobity i zagazowany został mężczyzna, który zareagował na to jak neo-naziści zaczepiali ludzi i hajlowali w metrze. Wiele postronnych osób nagrywało zajście-bardzo prosimy o przesłanie nam filmików jeśli ktoś takie posiada oraz informacje jeśli ktoś rozpoznaje napastników. Nie ma naszej zgody na przemoc i faszyzm.

Zamieszczono też krótkie nagranie, które miała zrobić kobieta będąca świadkiem zajścia. Policja potwierdziła, że zatrzymała jedną osobę a drugą poszukuje. Jak było naprawdę, przekonamy się gdy będzie więcej szczegółów. Prowokacja z wafelkowymi urodzinami Hitlera w śląskim lesie nauczyła, że nie od razu można ferować wyroki. Sprawa jest już jednak głośna. Nagranie z profilu akcji ma już ponad 100 tys. wyświetleń.

REKLAMA/Advertisement

Atak neonazistów na pomoc bezdomnym-Warszawa centrum

Dzisiaj, podczas cotygodniowego rozdawania ciepłych posiłków oraz zimowych ubrań osobom potrzebującym i bezdomnym zostaliśmy zaatakowani przez grupę agresywnych chłopców. Oblano nas gazem, poszarpano oraz zwyzywano. Dlaczego? Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nieorbom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i hitlera (sic!) dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów. Zaatakowani zostali również przypadkowi przechodnie. Pobity i zagazowany został mężczyzna, który zareagował na to jak neo-naziści zaczepiali ludzi i hajlowali w metrze. Wiele postronnych osób nagrywało zajście-bardzo prosimy o przesłanie nam filmików jeśli ktoś takie posiada oraz informacje jeśli ktoś rozpoznaje napastników. Nie ma naszej zgody na przemoc i faszyzm. Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić co robimy! Za tydzień znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb! Zapraszmy wszystkie chętne wesprzeć nas osoby w niedzielę o 19:30 na 'patelnie' przy wejściu do metra centrum.

Gepostet von Food Not Bombs Warszawa am Sonntag, 22. Dezember 2019

REKLAMA/Advertisement