REKLAMA

REKLAMA

Walka z “antysemityzmem” zaostrza się. Barbara Piela – autorka animacji “Plastusie” wezwana na policję

1088

Barbara Piela – autorka głośnych “Plastusiów” emitowanych do stycznia w TVP Info poinformowała właśnie na Twitterze, że dostała wezwanie na policję.

Piela zasłynęła, gdy rozpętała się burza po oskarżeniach o antysemityzm. Krytykom nie podobał się np. fakt, że w jednej z animacji na banknocie o nominale 200 zł znajduje się gwiazda Dawida oraz wizerunek prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

REKLAMA

– Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam – napisała na Twitterze autorka animacji „Plastusie”.

W postaci znanego działacza KOD Franciszka Jagielskiego, ps. „Farmazon”, dopatrzono się również wątku żydowskiego – w postaci mężczyzny z długą brodą, ubranego na czarno. A tak przecież “Farmazon” się ubiera….

Walka z “antysemityzmem” zaostrza się. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jarosławiu poinformował wczoraj, że kukła, która uosabiała Judasza została podpalona przez 45-letniego mieszkańca Pruchnika; zarzucono mu zgodnie z z art. art. 140 i 82 Kodeksu wykroczeń, tj. nieobyczajny wybryk oraz nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

REKLAMA

REKLAMA