Wałęsa: Słusznym jest zwracanie się o pomoc do przyjaciół. Proszę Unię o jeszcze bardziej zdecydowane działania dyscyplinujące polski rząd

To nieodpowiedni rząd i muszą interweniować przyjaciele, jak w ’56 na Węgrzech i ’68 w Czechosłowacji – marzy się byłemu prezydentowi, który apeluje o interwencję.

– Moim zdaniem ten kto się opowiada za patriotyzmem i kocha Polskę powinien zdecydowanie ale mądrze i pokojowo walczyć o zmianę tego okropnego układu politycznego – pisze Wałęsa na Facebooku (pisownia oryginalną zachowana). – Nie można zgadzać się na wiele poczynań tego rządu zwłaszcza gdy na oczach całego świata przysięgają na Konstytucję prosząc o pomoc BOGA a następnie z premedytacją łamią jej zasady. Kiedy nie byliśmy w zorganizowanych Europejskich strukturach takich jak Unia to właściwe było niedopuszczanie do ingerencji w nasze sprawy wewnętrzne innych państw.

REKLAMA/Advertisement

Dzisiaj jednak , kiedy należymy do europejskiej “rodziny” i jesteśmy częścią tych struktur to słusznym jest zwracanie się o pomoc do przyjaciół. Mamy oczywiście swoje prawa ale i obowiązki. Podobnie Unia ma swoje zasady, prawa i obowiązki w stosunku do Nas. Dlatego popieram zdecydowanie poczynania dyscyplinujące w Unii Europejskiej. Bardzo proszę Unie i innych przyjaciół Polski o jeszcze bardziej zdecydowane działania dyscyplinujące a polskich parlamentarzystów europejskich o zdecydowane popieranie tych działań w Unii. Tym razem to nie jest działanie przeciw Polsce. To jest sprzeciw nieodpowiedzialnych poczynan polskiego rządu wobec swojego własnego narodu i wspólnoty europejskiej.

Do tej wypowiedzi dołączony jest jeszcze dopisek:

REKLAMA/Advertisement

– W związku z bezczelnymi atakami pogrobowców postkomunistycznych atakujących pomówieniami , kłamstwami i przygotowanymi prowokacyjnymi materiałami typu Teczki Kiszczaka.W styczniu najpóźniej w lutym planujemy otwarte spotkanie chętnych z Polski i z zagranicy .w celu publicznego wyjaśnienia wszystkich tych spraw agenturalnych , a także na temat roli jaką odegrali w tych barbarzyńskich prowokacjach między innymi tacy ludzie jak Kaczyńscy Cenckiewicz, Wyszkowski Gwiazda.

Przedstawimy fakty świadków i dowody . Uzgodnimy najlepszą datę i poprosimy o zgłoszenia chętnych by zapewnić lokal i oprzyrządowanie . Lech Wałęsa