Wałęsa przeprosi Cenckiewicza? Historyk wysłał wezwanie przedsądowe

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz wysłał wezwanie przedsądowe do byłego prezydenta Lecha Wałęsy w związku z wypowiedziami nt. wypowiedzi o fałszerstwach teczki TW Służby Bezpieczeństwa ps. “Bolek”.

Historyk chce od Wałęsy “zaprzestania publikowania informacji oraz publicznego formułowania wypowiedzi” o rzekomych fałszerstwach dokumentów TW “Bolka” oraz usunięcia takich wpisów z profili na Twitterze i Facebooku. Cenckiewicz chce następujących przeprosin.

REKLAMA/Advertisement

– Przepraszam Sławomira Cenckiewicza za rozpowszechnianie przeze mnie nieprawdziwych i naruszających jego dobre imię informacji, iż dokonał sfałszowania dokumentów dotyczących tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie ‘Bolek’, będących w dyspozycji Instytutu Pamięci Narodowej. Zarzuty sformułowane przeze mnie wobec dr hab. Sławomira Cenckiewicza nie miały żadnych podstaw faktycznych. Lech Wałęsa.

Miałyby one zostać umieszczone w mediach społecznościowych i na stronie Instytutu Lecha Wałęsy oraz na portalu DoRzeczy.pl. Badacz daje byłemu prezydentowi 14 dni na opublikowanie przeprosin.

REKLAMA/Advertisement

– Lech Wałęsa odebrał już formalnie wezwanie do zaniechania naruszania dóbr osobistych i usunięcia skutków dokonanego naruszenia. Wszystkie inne wypowiedzi Wałęsy notorycznie naruszające moje (a także mojej Matki i rodziny) dobre imię – wyzwiska, obelgi, niecenzuralne epitety a nawet oskarżenie o przyczynienie się do śmierci jego syna – pozostawiam na razie bez reakcji prawnej – napisał Sławomir Cenckiewicz na Facebooku.

za: DoRzeczy.pl

Bąkiewicz: Roty Marszu Niepodległości będą patrzeć na ręce władzy. Będziemy bronić Polski