,,W ten Wielki Post rekolekcje głosi sam Bóg” [WIDEO]

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się Triduum Paschalne. W tym roku przy pustych kościołach z uwagi na panującą epidemię koronawirusa. Jak zauważa wielu księży, sama pandemia sprawia, że mamy więcej czasu na refleksję nad naszym życiem. W Wielki Czwartek Kościół wspomina ostatnią wieczerzę i ustanowienie przez Jezusa Chrystusa kapłaństwa, stąd tez w sposób szczególny modli się za księży.

Wiele parafii umożliwia uczestnictwo liturgii poprzez transmisje. Portal Kujawski prowadzi transmisję wraz z Bazyliką św. Wincentego A’Paulo.

REKLAMA/Advertisement

– Samotność, pustka, łzy, strach – to przeżywał Bóg idąc na mękę. Za mnie, za Ciebie. Przedziwny czas Wielkiego Postu czas Triduum Paschalnego, które zaczynamy, przedziwny czas, gdzie rekolekcje głosi sam Bóg. Wsłuchaj się w ciszy, w samotności, pochyl się nad Bogiem, który uronił łzę nad światem – mówił w homilii proboszcz Bazyliki ks. Sławomir Bar. Była to krótka homilia, po czym nastąpiła w świątyni dłuższa cisza.

Po Mszy nastąpiło tradycyjne dla Wielkiego Czwartku ogołocenie ołtarza, po czym proboszcz Bar wraz z Najświętszym Sakramentem odwiedził każdą ulicę parafii, aby przez obecnej Chrystusa w tej formie, dać ludziom nadzieję. To samo będzie czynił i w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę.

REKLAMA/Advertisement

W Wielki Piątek Kościół wspomina męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Tego dnia odprawiana jest tylko Liturgia Męki Pańskiej. Również na transmisję z Bazyliki zapraszamy w Wielki Piątek.

REKLAMA/Advertisement