Vona: Czas obalić Orbana! Potajemnie przyjął dwa razy więcej migrantów niż żądała od nas Unia Europejska

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement

Węgierski rząd znalazł się w bardzo kłopotliwej sytuacji, ponieważ wydał dziesiątki miliardów węgierskich forintów na kampanię, aby przekonać obywateli że rząd blokuje wszystkie formy migracji. Teraz okazało się, że potajemnie osiedla migrantów na Węgrzech. Lider największej partii opozycyjnej – nacjonalistycznego Jobbiku, Gabor Vona ogłosił, że premier Orban cały czas wprowadzał w błąd Węgrów i czas obalić kłamliwego premiera rządu.

Podczas nadzwyczajnej konferencji prasowej, Vona potępił rząd za przyjęcie migrantów. Jak informował wczoraj portal magyar24.pl, gabinet Orbana “poinformował oficjalnie iż na mocy konwencji genewskiej w 2017 roku przyjęto 1291 osób ubiegających się o azyl na Węgrzech. Rok wcześniej było to 432, zaś w 2015 roku 508. W roku bieżącym Węgry udzieliły azylu przynajmniej 37 uchodźcom”.

Vona zadał pytanie, dlaczego Viktor Orban mógł kłamać i prowadzić tajne operacje, stale manipulując węgierską opinią publiczną. Jego zdaniem, “oszustwo stulecia” kosztowało naród w ciągu trzech lat 22 miliardy forintów na krajowe konsultacje i referendum antyimigranckie. Zwrócił także uwagę, że unijne kontyngenty alokacji migrantów początkowo przydzieliły 1294 migrantom Węgry, ale w rzeczywistości w ciągu ostatnich lat osiedliło się w kraju 2300 osób. Viktor Orban znacznie przekroczył więc kwotę. Mocno skrytykował rząd za twierdzenie, że musiał przyjmować tych ludzi z powodu umów międzynarodowych.

REKLAMA/Advertisement

Gabor Vona ogłosił, że planuje zwołać nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, dla którego to wniosku posłowie Jobbiku zbierają podpisy od parlamentarzystów z innych partii opozycyjnych. Oświadczył, że rząd Orbana nie jest w stanie chronić bezpieczeństwa Węgier, co jest dodatkowym zarzutem wśród niekończących się oskarżeń o korupcję. Nie jest zapewne też przypadkiem, że partia Fidesz nie powołała niezależnej służby straży granicznej, której zażądał Jobbik.

– Jobbik jest przygotowany na prawdziwe rządzenie na Węgrzech, bez kłamstw i korupcji – stwierdził Vona.

REKLAMA/Advertisement

za: alfahir.hu