REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Verhofstadt broni Kozłowskiej: Zakaz wjazdu do UE musi być wycofany. To działanie autorytarnego reżimu!

688

Przewodniczący grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim, belgijski polityk Guy Verhofstadt nie posiada się z oburzenia z powodu tego, co spotkało Ludmiłę Kozłowską.

Polskie władze wpisały prezes Fundacji Otwarty Dialog do Systemu Informacyjnego Schengen. W poniedziałek wieczorem Kozłowska została zatrzymana na lotnisku w Brukseli, gdzie poinformowano ją o decyzji i jej konsekwencjach. Spędziła noc w lotniskowej izbie zatrzymań, a już we wtorek deportowano ją do Kijowa. Odleciała pierwszym samolotem o godzinie 13:55.

Już po wydaleniu Kozłowska żaliła się:

Reklama / Advertisement

– Kiedy reżym nie ma żadnych dowodów by oskarżyć, nie może zastraszyć, zaczyna nadużywać miedzynarodowe prawo. Tak robi Rosja/Turcja/Kazachstan wobec opozycji/ich rodzin. Tak zrobila Polska z moja rodzina. Nie damy sie (pisownia oryginalna – przyp. red.).

W podobny ton uderzył Verhofstadt, który napisał na Twitterze:

– Czarne listy przeciwko działaczom demokratycznym są godne autorytarnych reżimów, a nie państw członkowskich UE. Należy wycofać zakaz wydawania wiz Schengen dla Ludmiły Kozłowskiej – lub sprawdzić ponownie rolę Polski w Schengen.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement