REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Uzbeckie ministerstwo potwierdza: Zawarto umowy na zatrudnianie obywateli tego kraju w Polsce

1569

Niecały miesiąc temu, powołując się na informacje z uzbeckiej agencji informacyjnej Jahon News, podaliśmy że w Polsce przebywała oficjalna delegacja Agencji do Spraw Migracji Zewnętrznych i Stosunków Pracowniczych Ministerstwa Pracy i Stosunków Pracy Uzbekistanu, kierowana przez zastępcę dyrektora U. Nazarowa.

Celem wizyty było przeprowadzenie spotkania z liderami polskich firm celem zaangażowania obywateli Uzbekistanu do pracy w zakładach produkcyjnych w Polsce i zapoznania się z warunkami i wynagrodzeń i pakietami socjalnymi. Nawet zdjęcia z ambasady w Warszawie nie przekonały wszystkich. Tymczasem na stronie Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej Republiki Uzbekistanu pojawiło się potwierdzenie zawarcia stosownych umów z agencją rekrutacyjną Alsena-Group Sp.z.o.o., która ma biuro w Warszawie.

Na jej stronie internetowej czytamy:

Reklama / Advertisement

– Alsena-Group Sp.z.o.o to firma świadcząca profesjonalne usługi na rynku zatrudnienia. Zapewniamy kompleksowe wsparcie dla firm, które borykają się z problemem braku chętnych rąk do pracy w Polsce. Obywatele krajów takich jak Ukraina, Uzbekistan, Mołdawia mogą okazać się niezastąpieni w wielu gałęziach przemysłu i usług. Dla nas rzetelna i sprawna rekrutacja pracowników innych krajów Europy Wschodniej nie stanowi problemu. Zapewniamy fachowe wsparcie – outsourcing procesów związanych z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemców na terenie Polski. Dodatkowo oferujemy systemową obsługę administracji zatrudnionych obcokrajowców.

Czytaj również:
Ujawniamy: Do Polski trafi 3 tys. muzułmańskich imigrantów z Uzbekistanu

Ministerstwo Rodziny sprowadza do Polski Filipińczyków a MSZ odradza podróże do Filipin w związku z terroryzmem

Reklama / Advertisement

za: migration.uz

Reklama / Advertisement