REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

USA: Nożownik wtargnął do mieszkania uchodźców. Pociął 9 osób, w tym śmiertelnie 3-letnie dziecko

498

Czy słyszałeś/aś o zabójcy o nazwisku Timothy Kinner? Nie? Cóż, to naprawdę nie jest zaskakujące, gdyż media w Europie generalnie przemilczały tę sprawę, chociaż wiadomość o niej podawały największe amerykańskie media. Powodu można się domyślać, patrząc na fotografię sprawcy.

Gdyby był to biały Amerykanin, sprawa wałkowana byłaby tygodniami.

Wieczorem 30 czerwca Kinner, mieszkaniec Los Angeles, wtargnął do mieszkania w kompleksie przeznaczonym dla uchodźców w Boise w stanie Idaho. Miał ze sobą nóż i zaczął dźgać ludzi na przyjęciu urodzinowym. Dziewięć ofiar pochodziło z Syrii, Etiopii i Iraku. Jedna z nich: 3-letnia dziewczynka i solenizantka zmarła później w szpitalu.

Reklama / Advertisement

Kinnner zaatakował sześcioro dzieci trzech dorosłych. Siedem ofiar trafiło do szpitala z poważnymi lub krytycznymi obrażeniami. Nożownik miał wcześniej gościć u kobiety mieszkającej w kompleksie apartamentów, ale został poproszony o opuszczenie go z powodu złego zachowania. Dobę później wrócił do kompleksu i zaczął atakować ludzi. Szef policji Boise – William Bones powiedział, że nie ma dowodów, że atak stanowił tzw. przestępstwo z nienawiści. Po ataku Kinner został aresztowany.

za: foxnews.com

Reklama / Advertisement