REKLAMA

REKLAMA

Unijne miliardy dla Azji i Afryki wywołają falę masowej imigracji?! Słowaccy politycy biją na alarm.

648

Zdaniem słowackich polityków, 10,5 miliarda euro przeznaczone na Fundusz Azylu, Migracji i Integracji UE będzie zachęcać mieszkańców Afryki i Azji, którzy chcą osiedlić się w Europie. Według polityków ze Słowacji wieść o większym zastrzyku środków finansowych może wywołać kolejną falę masowej imigracji.

Według słowackiego dziennika “Hlavne Sprawy” kwota 10,5 miliarda euro przeznaczona na lata 2021-2027 – aż o 51 proc. w porównaniu do poprzedniego okresu budżetowego. Kilka tygodni temu kampanię o proimigracyjnej polityce UE przeprowadził rząd Węgier ostrzegając przed szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claude’m Junckerem i amerykańskim spekulantem żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’m Sorosem i ich planach zalania Europy imigrantami.

Obecnie odezwały się głosy protestu na Słowacji. Europoseł Branislav Škripek zaatakował poczynania UE i powiedział, że zwiększanie funduszy ma na celu pomoc w legalnym ściąganiu imigrantów do Europy. Zdaniem polityka, fundusze dla Afryki i Azji nie będą wcale przeciwdziałały nielegalnej imigracji, ale podziałają jak magnes, który zachęci ich do próby dostania się na Stary Kontynent. Škripek nazwał wtrącanie się unijnych instytucji w kompetencje poszczególnych krajów ślepą uliczną polityki imigracyjnej.

REKLAMA

Podobne zdanie ma poseł do słowackiego parlamentu Ľudovít Goga reprezentujący partię „Sme Rodina”. Goga uważa, że zwiększone środki na imigrację będą de facto jej legalną promocją i krokiem ku wprowadzeniu obowiązkowych kwot uchodźców. Słowacki polityk uważa, że może to mieć skutek podobny do słynnej polityki “Herzlich willkommen” i zaproszenia przez Angelę Merkel do Niemiec miliona islamskich gości w lecie 2015 roku. Goga uważa, że kwoty relokacyjne mogłyby być wprowadzone jedynie przy unijnej jednomyślności, a to odrzucają “demokraci” z UE.

za: pch24.pl

REKLAMA