REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Unijne miliardy dla Azji i Afryki wywołają falę masowej imigracji?! Słowaccy politycy biją na alarm.

511

Zdaniem słowackich polityków, 10,5 miliarda euro przeznaczone na Fundusz Azylu, Migracji i Integracji UE będzie zachęcać mieszkańców Afryki i Azji, którzy chcą osiedlić się w Europie. Według polityków ze Słowacji wieść o większym zastrzyku środków finansowych może wywołać kolejną falę masowej imigracji.

Według słowackiego dziennika “Hlavne Sprawy” kwota 10,5 miliarda euro przeznaczona na lata 2021-2027 – aż o 51 proc. w porównaniu do poprzedniego okresu budżetowego. Kilka tygodni temu kampanię o proimigracyjnej polityce UE przeprowadził rząd Węgier ostrzegając przed szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claude’m Junckerem i amerykańskim spekulantem żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’m Sorosem i ich planach zalania Europy imigrantami.

Obecnie odezwały się głosy protestu na Słowacji. Europoseł Branislav Škripek zaatakował poczynania UE i powiedział, że zwiększanie funduszy ma na celu pomoc w legalnym ściąganiu imigrantów do Europy. Zdaniem polityka, fundusze dla Afryki i Azji nie będą wcale przeciwdziałały nielegalnej imigracji, ale podziałają jak magnes, który zachęci ich do próby dostania się na Stary Kontynent. Škripek nazwał wtrącanie się unijnych instytucji w kompetencje poszczególnych krajów ślepą uliczną polityki imigracyjnej.

Reklama / Advertisement

Podobne zdanie ma poseł do słowackiego parlamentu Ľudovít Goga reprezentujący partię „Sme Rodina”. Goga uważa, że zwiększone środki na imigrację będą de facto jej legalną promocją i krokiem ku wprowadzeniu obowiązkowych kwot uchodźców. Słowacki polityk uważa, że może to mieć skutek podobny do słynnej polityki “Herzlich willkommen” i zaproszenia przez Angelę Merkel do Niemiec miliona islamskich gości w lecie 2015 roku. Goga uważa, że kwoty relokacyjne mogłyby być wprowadzone jedynie przy unijnej jednomyślności, a to odrzucają “demokraci” z UE.

za: pch24.pl

Reklama / Advertisement