REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Na ulice Poznania wyjechało 180 tramwajów z tęczowymi flagami

471

– W ten weekend Poznań będzie najbardziej tęczowym miastem w Polsce. Dziś rano na ulice stolicy Wielkopolski wyjechało 180 tramwajów ozdobionych tęczowymi flagami. Sztandary społeczności LGBT+ zawisły również na jednej z głównych ulic miasta. Wszystko z okazji piętnastego Marszu Równości, na którym swoją obecność zaznaczy m.in. Netflix – poinformowało Stowarzyszenie Grupa Stonewall, które tworzymy corocznie Poznań Pride Week.

– Od 4 sierpnia w mieście trwa Poznań Pride Week, tydzień wypełniony imprezami, pokazami filmowymi, panelami dyskusyjnymi i innymi wydarzeniami dotyczącymi społeczności LGBT+. Jego zwieńczeniem będzie Marsz Równości, który odbywa się w Poznaniu już po raz piętnasty. W tym roku po raz pierwszy pod oficjalnym patronatem prezydenta Jacka Jaśkowiaka – przyznaje organizacja LGBT.

– To będzie największy Marsz Równości w historii Poznania i zadbaliśmy o to, by jego oprawa była odpowiednia. Dziś i jutro wszystkie tramwaje w mieście będą jeździły ozdobione tęczowymi flagami. Wywiesiliśmy je również na Alei Niepodległości. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, nigdy wcześniej w żadnym mieście tęcza nie była aż tak widoczna” – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Reklama / Advertisement

za: centrumprasowe.pap.pl

Reklama / Advertisement