Ukraiński imigrant mieszkający w Warszawie: Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy

– Pod polskim MSZ i kilkoma ambasadami, w tym Ukrainy, maszerują teraz ludzie, których hasła i symbolika nawołuje do totalitarnej ideologii faszystowskiej oraz nienawiści. Policja zatrzymała mnie i wiele osób za to, że blokowaliśmy “legalną demonstrację” faszystów – napisał na Facebooku Igor Isajew, komentując stołeczne obchody Narodowego Dnia Pamieci Żołnierzy Wyklętych organizowane przez środowiska narodowe.

– W związku z tym, oraz biorąc pod uwagę fakt, że od dzisiaj obowiązuje nowelizacja ustawy o IPN, publicznie oświadczam, że Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, bo do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia “naród” i “Polacy”; bo do dzisiaj polskie organizacje faszystowskie skromnie nazywają się “narodowymi”. W ten sposób świadomie naruszam art. 55a nowej ustawy o IPN. I chyba moi uważni czytelnicy już wiedzą, gdzie to mają zgłosić – dodał Isajew.

Isajew jest m.in. bohaterem reportażu TVN z lipca ub.r., w którym opowiadał o swoim udziale w demonstracjach Obywateli RP pod Pałacem Prezydenckim.

– Zaangażowałem się w lipcowy protest, chodzę z Obywatelami RP na kontrmiesięcznice smoleńskie. Kiedy zacząłem o tym pisać na swoim profilu w sieci społecznościowej, zauważyłem, że szeroko rozumiani sympatycy polskiej prawicy mówią stanowcze “nie” mojemu zaangażowaniu w kwestie krajowe – mówił ukraiński imigrant.

– Dla władzy i narodowców (Ukraińcy – przyp.red.) są po prostu łatwym wrogiem, którego da się szybko wymyślić i tak samo szybko zwalczyć.

foto: Facebook/Igor Isajew

REKLAMA/Advertisement