REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Ukraińcy nie płacą polskich mandatów. Rząd nie podejmuje tematu

824

Ok. 20 milionów złotych rok rocznie traci budżet państwa z tytułu nieopłaconych mandatów, nałożonych na obcokrajowców z państw spoza Unii Europejskiej.

Niechlubny prym w tym wiodą Ukraińcy – informuje “Rzeczpospolita”, powołując się na dane urzędowe. Powód jest prosty – ściganie kierowców, którzy, przykładowo, zostali wychwyceni przez fotoradar na polskiej drodze, nie jest tak proste jak w przypadku Polaków.

Główny Inspektor Transportu Drogowego twierdzi, że w obecnym stanie prawnym nie ma możliwości, by wysłać mandat do domu kierującego pojazdem, który znajduje się poza Unią Europejską. Należy jednak zadać sobie pytanie, co uczynił rząd i podległe mu służby, aby w możliwie jak najszerszym zakresie zwiększyć ściągalność kar finansowych, nakładanych na kierowców spoza UE?

Reklama / Advertisement

Czy system monitorujący działanie fotoradarów mógłby zostać sprzężony np. z siecią Straży Granicznej? Tematu nikt nie podejmuje, więc kierowcy ze Wschodu poruszający się na rejestracjach państw spoza UE mogą spać spokojnie. W przeciwieństwie do Polaków…

za: polsatnews.pl

Reklama / Advertisement