REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Ukraina: W nocy koło Cmentarza Orląt Lwowskich eksplodował granat

619

– Wczoraj wieczorem na ul. Miecznikowa w pobliżu cmentarza Łyczakowskiego, według zeznań świadków wybuchł niezidentyfikowany ładunek. Doszło do tego 20 metrów od miejsca pochówku polskich Orląt. Obecnie na miejscu pracuje straż pożarna, policja i pirotechnicy – poinformował wczoraj na Facebooku radny miejski Lwowa, Igor Zinkiewicz.

Radny jest reprezentantem Ukraińskiego Zjednoczenia Patriotów (UKROP). Początki formacji wiążą się z założeniem w grudniu 2014 r. w Radzie Najwyższej przez kilku deputowanych grupy o nazwie Ukrop, do której weszli m.in. liderzy Prawego Sektora Dmytro Jarosz i Andrij Biłecki – obecnie szef Korpusu Narodowego, który niedawno uczcił Romana Szuchewycza, komendanta UPA, organizując w historycznym centrum miasta marsz przeciw “polskim panom”.

Reklama / Advertisement

Fakt że doszło do wybuchu granatu w poblizu Cmentarza Łyczakowskiego potwierdzono w Lwowskiej Radzie Miejskiej. Podkreśla się, że nikt nie został ranny.

Wczoraj rano RMF FM donosił, że nie będzie planowanego w tym roku generalnego remontu Cmentarza Obrońców Lwowa. Radio ustaliło, że co prawda rząd Mateusza Morawieckiego ma zabezpieczone na ten cel środki finansowe oraz przygotowaną i zatwierdzoną koncepcję przebudowy, ale jednocześnie uważa że mogłoby to pogorszyć i tak złe stosunki z ukraińskim sąsiadem.

za: eurointegration.com.ua

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca