Ukazał się zwiastun filmu “Miłość i Miłosierdzie” Michała Kondrata. W kinach od 29 marca! [WIDEO]

“Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

W TLE FASCYNUJĄCA HISTORIA POLSKIEGO OBRAZU, KTÓRY PRZEDSTAWIA WIERNY WIZERUNEK CHRYSTUSA ORAZ DOWODY NAUKOWE NA JEGO ZGODNOŚĆ Z CAŁUNEM TURYŃSKIM I CHUSTĄ Z OVIEDO.

W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Filmowym w Gdyni, gwiazdę hitów “Najlepszy” i “Listy do M.3”. W filmie wystąpili również: Maciej Małysa, ktory zagrał u boku samego Jona Voighta w głośnym filmie “Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior, znany szerokiej widowni chociażby z produkcji “Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. “Dwóch koron”, poświęconych historii Maksymiliana Kolbe.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

FILM W KINACH JUŻ OD 29 MARCA!

Producentem obrazu jest Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe oraz Telewizja Polska.

REKLAMA/Advertisement