Skandal w Toruniu! Rodzicom polskiego ucznia grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej, bo syn powiedział Ukraińcowi, że Bandera to bandyta!

O wyjątkowo haniebnym i bulwersującym wydarzeniu informuje na Twitterze mec. Magdalena Majkowska z Ordo Iuris. Wedle jej relacji polski uczeń i jego rodzice mają ogromne problemy, po tym jak młody człowiek zwrócił uwagę koledze pochodzącemu z Ukrainy, który wychwalał Stepana Banderę.

– Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu – czytamy we wpisie mec. Majkowskiej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest to szkoła podstawowa nr 10 w Toruniu (LINK do profilu na FB).

REKLAMA/Advertisement

Wśród wielu komentarzy internautów pojawiało się również niedowierzanie i pytania, czy aby ta sytuacja naprawdę miała miejsce. W kolejnym wpisie Magdalena Majkowska rozwiała wątpliwości, stwierdzając, że dzisiaj broniła rodziców rzeczonego ucznia w sądzie.

– Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły – czytamy w komentarzu prawnik Ordo Iuris.

Ukraiński uczeń – banderowiec wyzywał i opluwał Polaka za noszenie odzieży z Żołnierzami Wyklętymi

 

za: Twitter

 

Demonstrowali przeciw “polskim panom” we Lwowie. Teraz mówią o „zmyślonym ludobójstwie na Wołyniu”

Brak obrazka

REKLAMA/Advertisement