REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Tysiące ludzi na kolejnym marszu #FreeTommy w Londynie. Mocne słowa lidera UKIP nt. Mahometa i islamu [WIDEO]

468

14 lipca zwolennicy uwięzionego Tommy’ego Robinsona zebrali się, by zaprotestować i domagać się uwolnienia go z więzienia.

Przemawiając na wiecu w Londynie, przywódca UKIP Gerard Batten powiedział protestującym, że islamskie gangi gwałcicieli inspirowane są “kultem Mahometa”. W swoim przemówieniu na temat islamu i jego wpływu na społeczeństwo brytyjskie, Batten stwierdził, że “założyciel islamu sam był pedofilem, który trzymał seksualne niewolnice”.

– Moim zdaniem Tommy Robinson został uwięziony znacznie bardziej za to, kim jest i co mówi, a nie za to, co powinien zrobić – kontynuował Battten. – Rzeczywiście złamał prawo, ale prawdziwym przestępcą jest ktoś, kto poluje na słabych i bezbronnych. Tommy Robinson jest kimś, kto zdecydował się bronić słabych i bezradnych. Niektórzy ludzie, którzy złamali prawo, stali się bohaterami i bohaterkami. Sufrażystki łamały prawo, ale są teraz bohaterkami narodowymi. Mahatma Gandhi złamał prawo, został aresztowany i skazany 13 razy w latach 1908-1942. Obecnie uważa się go za narodowego bohatera indyjskiej niepodległości (…) Ci ludzie byli skazanymi przestępcami, ale historia osądziła, że ​​znaleźli się po właściwej stronie wielkiej sprawy.

Reklama / Advertisement

Gerard Batten w 1993 r. został członkiem-założycielem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Wszedł w skład krajowego komitetu wykonawczego partii, którym był do 1997. W latach 1994–1997 pełnił także funkcję sekretarza ugrupowania. W 2002 ponownie zasiadł w Krajowym Komitecie Wykonawczym UKIP. W 2004 uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego, zasiadając w nim w VI, VII i VIII kadencji.

Jego komentarze wywołały reakcje obu stron spektrum politycznego, a czołowa brytyjska organizacja “antyrasistowska” Hope Not Hate potępiła jego “nikczemne komentarze”, podczas gdy wielu innych komentatorów pochwalił Battena za jego szczerość. Niektórzy twierdzili, że mówi “za milczącą większość”.

Marsz #FreeTommy, który przeszedł 14 lipca przez Whitehall miał niesamowitą jak na ten kraj frekwencję: mogło się tam zjawić nawet 30 tys. osób i to pomimo tego, że policja mówiła ludziom, że nie wpuści ich do środka, a niektórzy funkcjonariusze wręcz okłamywali ludzi, że wydarzenie zostało odwołane.

Reklama / Advertisement

Znów uniemożliwiono występ lidera holenderskiej Partii Wolności (PVV). Mowa Geerta Wildersa została wcześniej nagrana i wyświetlona na dużym ekranie.

za: independent.co.uk

Reklama / Advertisement