Ukraiński deputowany: Dajmy odpowiedź polskim łajdakom, uznając czarno-czerwoną flagę za równoważną z państwową

Ustawę nr 8207, która reguluje kwestię wykorzystania symboli państwowych Ukrainy oraz czerwono-czarnej flagi UPA, należy przyjąć, nie oglądając się na reakcję Polski – mówi w rozmowie z portalem obozrevatel.com deputowany do Rady Werchownej, Jurij Tymoszenko.

Tymoszenko jest członkiem kołomyjskiego oddziału bractwa żołnierzy OUN-UPA oraz partii Front Ludowy byłego premiera Arsenija Jaceniuka. Front Ludowy (Narodnyj Front, NF) to partia polityczna o profilu liberalno-demokratycznym i proeuropejskim. W wyborach w październiku 2014 r. Front Ludowy otrzymał blisko 3,5 miliona głosów (22,14%), zajmując pierwsze miejsce wśród komitetów wyborczych. Obecnie współtworzy rząd, na czele którego stoi Wołodymyr Hrojsman z Bloku Petra Poroszenki.

REKLAMA/Advertisement

– Opowiadam się w 100% za czerwono-czarną flagą, za świętym sztandarem walki, za flagą UPA, za tym by dać godną odpowiedź polskim łajdakom, którzy ją deptali naśmiewając się z nas i naszej godności. Jestem za tym, by traktować ją na równi z państwową i by była obecna w każdym mieście na centralnych placach – powiedział deputowany.

– To nie jest prosta sprawa, ale po tym, jak tyle razy Polacy splunęli nam w kieszenie, jak wiele zrobiono przeciwko nam, najmniej mnie obchodzi fakt, że niektórzy Polacy coś tam sobie pomyślą.

REKLAMA/Advertisement

za: obozrevatel.com