Tym sondażem PiS miażdży opozycję! Katastrofalny wynik partii Wolność

Najnowszy sondaż przygotowany przez firmę Estymator nie pozostawia żadnych wątpliwości, która partia ma największe poparcie.

Prawo i Sprawiedliwość z poparciem  45,7% może czuć się bezpiecznie. Jak widać zmiana premiera nie miała żadnego wpływu na poparcie dla tej partii. Już na dobre natomiast na drugim miejscu usadowiła się Platforma Obywatelska na którą, gdyby wybory odbyły się teraz, głos oddałoby 23,4% wyborców. Nowoczesna więc przestała być dla PO więc konkurentem do bycia liderem “obrony demokracji”. Wydaje się, że do czasu wyborów Nowoczesna może tylko jeszcze stracić poparcie, które obecnie wynosi 6,9%. Szczególnie, że partia, która straciła najwięcej na romantycznej eskapadzie byłego lidera Nowoczesnej na Maderę, teraz przeżywa poważne problemy z posykiwaniem środków na swoją działalność.

REKLAMA/Advertisement

Na trzecim miejscu w sondażu plasuje się ugrupowanie Pawła Kukiza. Kukiz’15 może liczyć obecnie na 8,3% głosów. Przełożyłoby się to na 35 mandatów w Sejmie. To wynik niewiele gorszy od tego jaki Kukiz’15 miał w wyborach w roku 2015, kiedy wprowadził do Sejmu 42 posłów, a głos na to ugrupowanie oddało 8,81% wyborców.

Na wejście do Sejmu ma również szansę PSL (5,5%) i SLD (5,4%). Pod progiem znalazłaby się Partia Razem z 2,9%. Taki wynik oznacza, że lewacy straciliby również finansowanie z budżetu państwa. Tragiczny wynik odnotowuje natomiast partia Janusza Korwin-Mikkego “Wolność”. Poparcie na poziomie 1% potwierdza tylko, że Korwin-Mikke nie jest w stanie zbudować formacji zdolnej do konkretnej walki politycznej. Zawsze kiedy poparcie dla formacji Korwin-Mikkego idzie w górę to “niespodziewanie” wydarza się coś co szybko zrzuca ją na poziom 1%. Tym razem przyczyną kolejnego zjazdu partii Wolność jest z pewnością afera finansowa dotycząca sposobu wykorzystania środków, jakie otrzymują europosłowie tej partii.

REKLAMA/Advertisement