REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

W tym roku liczba pracujących w Polsce Ukraińców przekroczy 3 mln. Ale to nie wszystko

1573

Liczba Ukraińców pracujących w Polsce stale się zwiększa. W tym roku przekroczy 3 mln osób. Ale Ukraińcy to już nie tylko siła robocza, ale również klienci o których zaczynają zabiegać banki, telefonie komórkowe, generalnie handel i różne branże usługowe.

Jak się podkreśla, Ukraińcy w Polsce, przeliczając na głowę, zostawiają więcej pieniędzy niż Niemcy. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego Ukraińcy wydali w ubiegłym roku w Polsce na zakupy i usługi 2 mld zł.

Dlatego nie jest niczym zaskakującym, że pojawiły się specjalne oferty usługowe skierowane do Ukraińców. Sieci komórkowe oferują “tanie połączenia” na Ukrainę. Banki zachęcają Ukraińców do zakładania kont i korzystania z innych usług bankowych na ulotkach w języku ukraińskim. Są nawet specjalne infolinie banków, które obsługują osoby znające język ukraiński. Jak pisze “Dziennik Gazeta Prawna” nawet Poczta Polska przygotowała specjalną ofertę “paczka Ukraina Plus” dla tych, którzy chcą pomagać swoim bliskim na Ukrainie. Paczka wg zapewnień poczty ma dotrzeć w ciągu 7 dni na dowolny adres wskazany przez wysyłającego. Oprócz oczywiście terenów objętych wojną.

Reklama / Advertisement

Zakres usług kierowanych do przybyszy zza naszej południowo-wschodniej granicy stale rośnie. Są to nawet kursy prawa jazdy. Co ciekawe prowadzone w języku rosyjskim.

To wszystko oznacza, że liczba zatrudnianych w Polsce obywateli Ukrainy nie będzie malała tylko rosła, a oferty skierowane do Ukraińców z pewnością w znacznym stopniu przyczynią się do tego wzrostu.

Źródło: Dziennik.pl

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement